Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1527

На 26 Јули 2017 година, кога се празнува Соборот на Свети Архангел Гавриил и споменот на преподобната Сара, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleНа Небесата имаме Отец кој нѐ сака повеќе од сите татковци и мајки...
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај