Раѓање на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам

1392

На 21 септември 2017 година, по повод храмовиот празник Раѓање на Пресвета Богородица, во Соборна Црква во Сиденхам се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Хритови Тајни.

Previous articleБожјо Откровение
Next article16 – та Недела по Педесетница – Литургија во манастирот Донибрук