Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон

1117

На 23 февруари, 2018 година, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се отслужи Мало повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица.

Previous articleЧудо на Свети Нектариј Егински: Исцелувањето на о. Нектариј (Виталис) од рак
Next articleПовечерие и Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај