Недела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1401

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleНајважно е каде е насочена волјата на човекот