Недела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

868

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleThe most important thing is where the will of man is directed