Литургија на претходно осветени Дарови во манастирот Донибрук

1315

На 21 февруари, 2018 година, во средата од Првата седмица од Великиот Пост, кога се празнува споменот на светиот маченик Никофор, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Литургија на претходно осветени Дарови.

Previous articleДали постиш?
Next articleВеликопосна утрена со часови во црквата Света Петка во Мил Парк