Гостување на Митрополитот Петар во „Само вистина“ 21.07.2017 на Канал 5 ТВ (Видео)

1844

На 21.07.2017, митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 Телевизија, каде зборуваше на повеќе теми.

Во прилог е видео снимката од емисијата.

https://www.youtube.com/watch?v=kMYNCxrVNqE

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleЧовечка и Божја правда