Втора Недела по Педесетница - Света Божествена Литургија во Манастирот Донибрук

1435

На 18 Јуни 2017 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Доротеј и преподобниот Теодор Пустиник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПад во Бога
Next articleВтора Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн