Барај го Бог секој ден

2844

Барај го Бог секој ден. Но, барај го во своето срце, а не надвор од него. И кога ќе го најдеш, застани со страв и трепет, како херувимите и серафимите, зашто твоето срце постанало престол на Бога. 

Свети Нектариј Егински

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (24-та Недела по Педесетница)
Next articleАрхиерејска Литургија во црквата Свети Никола во Перт (24-та Недела по Педесетница)