Свети Георгиј Победоносец - Божествена Литургија во манастирот Донибрук

944

На 6 Мај, 2017 г., кога го празнуваме споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше Празнична утрена и Света Литургија.

IMG_8467_1 IMG_8495_1 IMG_8493_1 IMG_8476_1 IMG_8485_1

Previous articleНов број на „Пастир“ - парохиски весник на МПЦО Свети Никола - Престон
Next articleСвети Георгиј Победоносец - Света Божествена Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк