Литургија на Претходно Осветени Дарови во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн

1260

На 11 Април, Во Светиот и Велик Вторник, во црквата Света Петка во Мил Парк се отслужи Вечерна богослужба со Литургија на Претходно Осветени Дарови.

На Литургијата, верниот народ се причести со претходно осветените Дарови.

20170411_Veliki_Vtornik_2017_02_1 20170411_Veliki_Vtornik_2017_03_1 20170411_Veliki_Vtornik_2017_04_1 20170411_Veliki_Vtornik_2017_05_1 20170411_Veliki_Vtornik_2017_01_1

Previous articleСинаксар на Светиот и Велик Вторник
Next articleСинаксар на Светата и Велика Среда