Најави

Православен календар за 2024 година на Епархијата за Австралија и Нов Зеланд

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско - пелагониски и Администратор Австралиско - Новозеландски г. Петар, излезе од печат Православниот календар за висококосната (престапна)...