Акатист на Пресвета Богородица, Соборна Црква, Сиденхам

1112

На 17 Март, 2017 г., во Петокот од Третата седмица на Великиот пост, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се отслужи Мало повечерие со Акатист на Пресветата Владичица наша Богородица, а веднаш по Акатистот се изврши чинот на благословување и осветување на петолебие.

20170317_202029_1 20170317_202129_1 20170317_205317_1 20170317_205335_1

Previous articleКрстопоклона недела во црквата Света Богородица - Пречиста, Ливерпул, Сиднеј
Next articleКрстопоклона Недела во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн