6 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1423

На 16 Јули, 2017 година, во 6 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јакинт и на преподобниот Александар, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article6 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleМерка