36та Недела по Педесетница во Футскрај - Мелбурн

471

На 11 февруари, 2024 година, во 36-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преносот на моштите на светиот Игнатиј Богоносец и на светиот свештеномаченик Силуан, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија. Богослужеше: протоереј – ставрофор Љупчо Каревски

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

On February 11, 2024, on the 36th Sunday after Pentecost, when the memory of the transfer of the relics of Saint Ignatius the God Bearer and the holy priest martyr Siluan is celebrated, a morning service and Holy Divine Liturgy were held in the Church of Saint Prophet Ilija, Footscray.

At the Liturgy, the faithful people thanked God and partook of the Holy Mysteries of Christ.

Previous articleБожествена Литургија - Успешно завршување на летниот камп по веронаука
Next articleНедела на Блудниот Син