21 Недела по Педесетница - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

1162

На 29 октомври 2017 година, во 21-та Недела седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите отци на 7-от вселенски собор, и на светиот маченик Лонгин Стотник, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article21 Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Петка - Мил Парк
Next article21 Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул