21 Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Петка - Мил Парк

1358

На 29 октомври 2017 година, во 21-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите отци на 7-от вселенски собор, и на светиот маченик Лонгин Стотник, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Роклин
Next article21 Недела по Педесетница - Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам