21 Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1519

На 29 октомври 2017 година, во 21-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите отци на 7-от вселенски собор, и на светиот маченик Лонгин Стотник, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article21 Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (21 Недела по Педесетница)