20-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1670

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleВечерна Богослужба во Црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next article20-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук