19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1418

На 15 октомври, 2017 година, во 19–тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во црквата Црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleКако Христијанинот да го започне својот црковен живот?
Next articleМолитва за оние кои се во брак