19 -та Недела по Педесетница - Литургија во Соборната Црква во Сиденхам

1331

На 15 октомври, 2017 година, во 19 – тата Недела по педесетница кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн се отслужи Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПокров Богородичен - Литургија во Соборната Црква Раѓање на Богородица во Сиденхам
Next article19 -та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк