19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Злата Мегленска - Хоперс Кросинг

2986

На 15 октомври, 2017 година, во 19–тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous article19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Никола - Престон
Next articleЗнак на здравата душа