19 - та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1592

На 15 октомври, 2017 година, во 19 – тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article19-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук
Next articleХристијанската вера е дар Божји но и заслуга на човекот