19-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук

1318

На 15 октомври, 2017 година, во 19–тата Недела по Педесетница кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next article19 - та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај