19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1415

На 15 октомври, 2017 година, во 19–тата Недела по Педесетница кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article19 -та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк
Next article19-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук