19 -та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

2356

На 15 октомври, 2017 година, во 19 – тата Недела по Педесетница кога го празнуваме споменот на светиот свештеномаченик Кипријан, светата маченичка Јустина и на преподобниот Андреј Јуродив, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article19 -та Недела по Педесетница - Литургија во Соборната Црква во Сиденхам
Next article19-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Свети Никола во Перт