18 - та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби

1996

На 8 октомври, 2017 година, во 18 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната Ефросинија и на преподобниот Сергеј Радонешки, во црквата Света Злата Мегленска во Вереби, Мелбурн, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

 

Previous article18-та Недела по Педесетница - Литургија во Перт
Next article18-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук