18 - та Недела по Педесетница - Литургија во Свети Илија во Фусткрај

1579

На 8 октомври, 2017 година, во 18 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната Ефросинија и на преподобниот Сергеј Радонешки, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous article18-та Недела по Педесетница - Литругија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleШто да прават родителите за нивните деца да станат добри луѓе