18-та Недела по Педесетница - Литургија во Света Петка - Мил Парк

2588

На 8 октомври, 2017 година, во 18 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната Ефросинија и на преподобниот Сергеј Радонешки, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleOn Watch - Prayers for any time
Next article18-та Недела по Педесетница - Литургија во Перт