14 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во манастирот Донибрук

1386

На 10 септември 2017 г., во 14 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Мојсеј Мурин и преподобниот Сава Псковски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleЖитие на свети Јован Руски
Next article14 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн