14 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1495

На 10 септември 2017 г., во 14 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Мојсеј Мурин и преподобниот Сава Псковски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн се богослужеше неделна утрена и Света Божествена Литургија.

Previous article14 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во манастирот Донибрук
Next articleНе му се плашете на сатаната! Тој нема сила