12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1452

На 3 Септември, во 12 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Апостол Тадеј и светата маченичка Васа Солунска, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous article12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleБожествена Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, Квинзланд