12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1062

На 3 Септември, во 12 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Апостол Тадеј и светата маченичка Васа Солунска, во манастирот Свети Прохор Пчински се отслужи неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleУспение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next article12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај