12 - та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1295

На 27 Август 2017 година, во 12 – тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Успението Богородично, кога се празнува споменот на светиот пророк Михеј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше воскресна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article5 - ти број на Пастир - парохиски весник на МПЦО Свети Никола - Престон
Next articleКога верувате...