11-та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1257

На 20 Август 2017 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот маченик Дометиј и преподобниот Пимен Многустрадален, во во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се отслужи неделна утрена богослужба и Света Божествена Литурија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous article11 - та Недела по Педесетница - Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleАрхиерејска Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј