11 - та Недела по Педесетница - Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1474

На 20 Август 2017 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот маченик Дометиј и преподобниот Пимен Многустрадален, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се отслужи Неделна утрена богослужба и Света Божествена Литурија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНачин да постанеме христијани
Next article11-та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн