Четврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во црквата Свети Илија во Футскреј

998

На 7 април, 2019 година, во Четвртата Недела од Великиот пост (на преподобниот Јован Лествичник, кога се празнува празникот Благовештение, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во Соборната црква во Сиденхам
Next articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во црквата Свети Никола во Престон