Царски часови и Вечерна богослужба во црквата Свети Илија во Футскреј

719

На 26 април, 2019 година, во Светиот и Велик Петок, во црквата Свети Илија во Футскреј, во Мелбурн, се отслужија Царските часови и вечерна богослужба на која беше изнесена Плаштаницата на која е изобразено Телото Исусово.

Previous articleСлужба на Светите Страдања на Господ Исус Христос во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleЦарски часови и Вечерна богослужба во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук