Трет Акатист на Мајката Божја во Престон

246

На 05 април, 2024 година, во петокот од Третата седмица на Великиот Пост, во храмот „Свети Никола“ во Престон, се отслужи Мало Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица.

После Акатистот се изврши и чинот на благословување и осветување на принесените петолебија. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Previous articleБлаговештение во Сиденхам
Next articleБлаговештение во Престон