Средба во Соборниот храм во Мелбурн

782

На 10.12.2023 година Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско – пелагониски и Администратор Австралиско – Новозеландски г. Петар оствари средба во Соборниот храм во Мелбурн со пратеничката: Касандра Фернандо од Федералниот Парламент на Австралија.

Митрополитот имаше пријатен разговор со високиот државен гостин и беше истата запознаена со активностите на Епархијата во целина.

Previous articleАрхиерејско сослужување во соборниот храм во Мелбурн
Next articleПикник во манастирот во Донибрук