Спомен на Свети Наум Охридски во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

800

На 03 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот отец Свети Наум Охридски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПрославен празникот на преподобен Наум Охридски во неговиот манастир во Роклин
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (3-та Недела по Педесетница)