Собор на светите Апостоли - Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

941

На 13 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светите 12 Апостоли, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСобор на светите Апостоли - Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен