Собор на светите Апостоли - Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен

1093

На 13 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светите 12 Апостоли, во црквата Успение на Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСобор на светите Апостоли - Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (4-та Недела по Педесетница)