Соборот на Свети Архангел Михаил прославен во Соборниот храм во Сиденхам

606

На 21.11.2023 кога го празнуваме споменот на Светиот Архангел Михаил, во Соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам – Мелбурн, парохискиот свештеник ереј Александар Николовски богослужеше Утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleАрхиерејски богослужби во Спрингвеал - Мелбурн
Next articleВоскресна вечерна богослужба во храмот „Свети пр. Илија“ - Футскрај