Слегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Никола во Перт

871

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

   

 

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук