Слегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

929

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул