Слегување на Светиот Дух - Духовден во Соборната црква во Сиденхам

678

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleЗаупокоена Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Задушница)
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј