Слегување на Светиот Дух (Духовден) во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

949

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен