Свети Константин и Елена во Сиденхам

162

На 03.06.2024 кога Црквата го празнува споменот на Светиот Константин и Светата Елена во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПетта недела по Пасха - на Самарјанката во Сиденхам
Next articleПетта недела по Пасха и Неделно училиште за дечиња во Футскрај