Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Сиропусна недела)

877

На 1 март, 2020 година, во Неделата на проштевањето, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон и светата Маријамна, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Сиропусна недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Сиропусна недела)